Styropiany - Styrodur XPS - Płyty PIR

Dostawa styropianu następuje zazwyczaj od 2 do 10 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty za zamówienie. Czas realizacji dostaw różni się w zależności od sezonu. W szczycie sezonu w okolicach jesieni zwykle czas dostawy się wydłuża.

Producent i kierowca kontaktują się z Państwem na dzień/2 przed dostawą.
Często też informujemy o przybliżonym terminie dostawy tuż po wysłaniu zamówienia do producenta.

Transport styropianu jest wykonywany na zestawach samochodowych samochód plus przyczepa. Należy sprawdzić przed złożeniem zamówienia, czy taki zestaw jest w stanie wjechać w wyznaczone miejsce. (ograniczenia tonażowe na drodze dojazdowej, możliwości manewrowania)
Samochód ciężarowy waży więcej niż 8 ton i ma długość około 20m.
Jeżeli widzicie Państwo problem z przyjęciem takiego transportu, jest możliwość zamówienia dostawy na samochodzie ciężarowym bez przyczepy tzw SOLO. Należy zgłosić ten fakt w chwili zamówienia. (formularz zamówienia lub e-mail).
Dostawa SOLO może wydłużyć czas dostawy o kilka dni.

Tak wygląda pojazd z dostawą styropianu

pfry9gKeRZV04tcLcOGdKuTi-GpkcoK3QGannkcpcHS3i-JHojaZPszr_iJJIRC_UZhnSsR2TTaL6CPd2s51TZlU3C4_h2UafzXLumUTvR-nawUZB_3h7FoAzN_Pr7vt2oJZ2Sib


Dostawy realizowane są w godzinach 8-16.

Rozładunek - należy zapewnić sprawny rozładunek.
Kierowca nie ma obowiązku brać udziału w rozładunku. Prosimy pamiętać, iż ciężarówka często musi zdążyć w kolejne miejsca rozładunku. Dlatego będziemy wdzięczni za sprawne zorganizowanie tej czynności. Najsprawniejszy rozładunek zapewniają minimum 2 osoby.

Minimum logistyczne dla styropianu gwarantujące darmowy transport:

Swisspor - ok 80paczek styropian (obszar cała Polska). Istnieje możliwość realizacji mniejszych zamówień za dodatkową opłatą lub w cenie styropianu w zależności od ilości i oczekiwanego terminu dostawy.
Austrotherm - ok 100paczek styropianu (obsługiwany region to mazowieckie, łódzkie, świętokrzyskie, małopolskie, śląskie, podkarpackie, częściowo wielkopolskie. Istnieje możliwość dostawy mniejszej ilości za dodatkową opłatą.
Knauf - ok 100 paczek styropian (regiony w promieniu 150km od fabryki w Mszczonowie (mazowieckie, łódzkie, lubelskie, świętokrzyskie), inne regiony za dodatkową dopłatą (wycena indywidualna)
Termo Organika - 100 paczek styropian (obszar cała Polska).
Styropmin - ok 80paczek. Dostawy w całej Polsce.

Przy okazji zamawiania styropianu można od każdego producenta zamówić dowolną ilość styroduru XPS.
W przypadku zamówienia produktów Swisspor, również płyt PIR.


Systemy ociepleń:
Farby Kabe - zamówienie realizowane jest za pośrednictwem firmy kurierskiej ok 2dni od momentu wpłaty. Koszt dostawy jest zależny od ilości zamawianego kleju. I oscyluje od 0 do 150zł netto.
Termo Organika - zamówienia na składniki kompletnego systemu ociepleń (kleje, siatka, tynki) realizowane są tylko łącznie z zamówieniem styropianu. 


Kołki, zaślepki, siatka elewacyjna - dostawy są realizowane przysyłką kurierską. Kurierzy mają w zwyczaju anonsować wizytę w dniu dostawy. Czas realizacji zamówienia to 2-3 dni robocze.